تبلیغات
جنگ نرم و دنیای مجازی - جنگ نرم، دشمن سخت

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

غالبا از واژه نرم، موضوعات و مسائل ساده که به راحتی قابل حل است در ذهنها تداعی می شود، در حالیکه این موضوع در مقوله جنگها کاملا برعکس بوده و در جنگهای نرم عملیاتها به مراتب خطرناکتر و به گونه ای غیرقابل پیش بینی، فراگیر است اما آنچه در این میان اهمیت فوق العاده دارد درک ماهیت جنگی طرف مقابل و فریب ظواهر نرم رویکرد دشمن را نخوردن است.

جنگ نرم، دشمن سخت

در میدان مبارزه نرم دشمنان ایران اسلامی گستره روزافزون ابزارها و شیوه های نرم مبارزاتی مسئله ای است که اهمیت شناخت دشمن را دوچندان می سازد.

افزایش تهدیدات دشمن در حال حاضر مهمترین عنصر تاثیرگذار بر مسائل کشور و منطقه است این موضوع با نگاهی به تحولات منطقه ای و آنچه پس از انتخابات در کشور رخ داد، ما را به این نتیجه می رساند که امروز دشمن با تمام توان علیه مسلمانان و نظام اسلامی در ایران وارد عمل شده است.و به تعبیر مقام معظم رهبری دیو چند چهره‏ى استعمار، همه‏ى توانائی هاى خود را براى به زانو در آوردن اسلام به عرصه آورده است.

از سوی دیگر پهن تر شدن گستره جغرافیایی حوادث از غزه و لبنان تا پاکستان ویمن به شکل جنگی تمام عیار توأم با گسترش ترورهای کور که در یکی دو مورد دامنگیر کشور عزیزمان هم شد، راه اندازی جنگ اعتقادی در منطقه و دامن زدن به یک تودة وسیع و متراکم از جنگهای روانی و اقداماتی نظیر شایعه پراکنی در سطح جامعه و مطبوعات، اتهام زدن علیه مسئولین و اصل نظام، سیاه نمایی وضعیت کشور و زیر سؤال بردن خدمات دولت و حمایت همه جانبه از رهبران اغتشاشات و غائله های اخیر و انعکاس گسترده مواضع غیر منطقی آنها، ناآرام سازی محیط های علمی و سوء استفاده از مراسم های مذهبی و انقلابی و مصادره آن به نفع اهداف مبهم وغیر قانونی، همراه با پوشش وسیع ماهواره ای و اینترنتی و هدایت جریانات نفاق از این طریق، همه وهمه از جمله مصادیق جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی ایران است که نشان میدهد دشمن در جنگ نرم خود سخت تر از آن است که می نماید.

براین اساس اقدامات ذیل در صدر اولویتهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای پیروزی در میدان جنگ نرم مانند سایر میادین گذشته است:

1-  تدارک اقدامات عملی و تکنولوژیکی در راستای محدود کردن رسانه های معاند و سربازان جنگ نرم دشمن.

2-  تقویت بخشهای خاص در رسانه های ملی در راستای اطلاع رسانی دقیق، به هنگام، مستدل و هدف مند.

3-  ارائه مستندات سریالی و در تیراژ زیاد با موضوعات متنوع در باب جریان شناسی سیاسی از رسانه ملی در راستای تعمیق بصیرت عمومی.

4- بکارگیری عملی محورهای فرمایشات مقام معظم رهبری واختصاص برنامه خاص به این محورها در مجموعه های فرهنگی و علمی کشور، خاصه در رسانه ملی به عنوان یکی از مهمترین سربازان جبهه خودی در نبرد نرم با دشمن.

5-  تقویت و ارتقاء سطح تحلیل سیاسی مردم خاصه نیروهای خط مقدم جنگ نرم و حافظ آرمانهای نظام، مانند بسیج و نیروهای مسلح، مبتنی بر اندیشه سیاسی اسلام و مستند از قرآن و نهج البلاغه.

6-  تقویت اتحاد و همدلی میان اقشار مختلف مردم مبتنی بر محور ولایت و پرهیز از دامن زدن به ریزشهای غیرمنطقی و دشمن شادکن.

7-  عزم عمومی در راستای مبارزه اجتماعی با شایعه و شایعه پراکنان.

8- درک عمومی این مسئله که تقویت و حمایت دولت، خاصه در مسائل جهانی که با عزت و قدرت ملی در ارتباط است، در نهایت به نفع کشور و همه مردم خواهد بود.

9-  بسیج عمومی همه ملت در راستای تقویت معنویت در خانواده و جامعه، که در رأس آن مظاهری همچون حجاب، نماز جماعت، و ولایت مداری به عنوان مهمترین عوامل بازدارنده در تهاجم فرهنگی کارساز است.

10- رویکردی دوباره به برخی دستاوردهای انقلاب که به تعبیر امام راحل از آنها به یوم ا تعبیر میشود، مانند حماسه های بزرگ ۲۲ بهمن و یا روز قدس به عنوان مهمترین عامل تقویت روح جهانی انقلاب اسلامی و عامل یأس دشمنان کشور.
طبقه بندی: جنگ نرم، 

تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1392 | 12:06 قبل از ظهر | نویسنده : امید نامداری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • هم نفس